ניתן לצאת לסיורים רגליים וסיורים מאורגנים. אנו ממליצים בחום לשלב בין השניים ונשמח לסייע בבחירת הסיורים בהתאם ליעדים בהם תבקרו. סיור מאורגן הוא הדרך הטובה ביותר לנצל באופן מקסימלי את שהותכם ביעד, והוא מתוכנן בדרך כלל בצורה שתאפשר לכם זמן פעילות מאורגנת (צלילה, שנורקל, סיור היסטורי וכו') וכן זמן שוטטות חופשי באיזורי הקניות והאיזור החי של היעד בו אתם מבקרים.

תוכלו לראות את רשימת הסיורים המוצעים בהפלגה שלכם באתר חברת השייט כשלושה חודשים לפני ההפלגה וניתן להזמין אותם מראש.

מחיר סיורי החוף תלוי בחברת השייט, סוג היעד וסוג הסיור. סיורים בסיסיים כגון מוזיאונים, סיורים היסטוריים והסעות לחופי הים עולים כ - $30 לאדם. פעילויות יותר מורכבות עולות יותר כגון: צלילה, ראפטינג, מזחלות הכלבים של אלסקה, שיעור בישול איטלקי ברומא וכו'.

הסיורים כוללים הסעה ליעד הסיור, ליווי של מדריך טיולים, ציוד מתאים (בחלק מן המקרים, אם נדרש), ודמי כניסה לאתרים השונים. ישנם סיורים הכוללים גם ארוחות ומשקאות.

קיים מגוון גדול של סיורים שמתאימים לגילאים שונים. ישנם סיורים מעולים לילדים בכל הגילאים. ליד כל סיור יצויין הגיל המינימאלי להשתתפות בו.

פרט למתן הטיפ לנהג/מדריך שנתון לשיקול דעתכם, קחו בחשבון שבמהלך הסיור תתקלו בשווקים מקומיים, חנויות של תוצרת מקומית ומזכרות.

במקרה של ביטול בשל מזג האוויר או מסיבות אחרות, חברת השייט תעניק לכם החזר כספי מלא עבור הסיור.

חברות השייט מחלקות את הסיורים השונים לפי רמת הקושי הנדרשת לביצוע המשימות הכלולות בהם. ישנם סיורי חוף שכוללים סיור יום מלא בתוך אוטובוס וישנם סיורים הדורשים טיפוס על פירמידות וחתירה מאומצת בקייאק.

בעבר שייט היה רק נחלתם של המבוגרים, מי שחסכו כל חייהם והשקיעו את חסכונותיהם באהבתם לטיול. היום, כשמחירי השייט הינם סבירים והתמורה בעד המחיר גבוהה ומספקת, שייט הפך לדרך פופולארית של צעירים ומשפחות לצאת לחופש. עם כל זאת עדיין נכונה העובדה שככל שהשייט יותר יקר הקהל המפליג בו הוא יותר מבוגר.

שייט מיועד לכל הגילאים. משפחות, זוגות, קבוצות. כל מי שחיידק הנסיעות בדמו נהנה מחוויה זו. הפלגות נופש פונות לכלל האוכלוסייה, צעירים בליינים, משפחות עם ילדים צעירים, זוגות בפנסיה ויחידים.

רוב חברות השייט מברכות עליית משפחות עם ילדים לספינותיהן ומתאימות את הפעילויות הנערכות עליהן למשפחות עם ילדים בכל הגילאים וכן את מבנה החדרים, ויש חברות שייט אשר אוסרות/מגבילות העלאת ילדים לספינותיהן. מומלץ לשאול מראש.

ישנן גם חברות שייט שבהן ילדים מפליגים בתשלום סמלי של מסים בלבד כשלישיים ורביעיים בחדר, וישנם גם חדרים לחמישיות.

עבור ילדים בכל הגילאים שייט הוא לא רק חוויה כיפית, מהנה ובלתי נשכחת, אלא גם הזדמנות נהדרת ללמוד על תרבויות, שפות ומקומות חדשים. ברוב הספינות תוכלו למצוא קייטנות מיוחדות לילדים הנמשכות לאורך כל ההפלגה, לפי קבוצות גילאים מרכזיות, בריכות לפעוטות, פעילויות וסיורי חוף המותאמים לילדים, שירותי בייביסיטר ואוכל מיוחד המותאם לילדים.

שייט הוא דרך נהדרת לשבור קרח ולהכיר אנשים חדשים ולכן, ברוב הספינות מתקיימות הפלגות סינגלס, אם לא מסיבת פנויים פנויות בבר של הספינה כבר בלילה הראשון של השייט, על מנת להפוך את השייט לעוד יותר מהנה ליחידים. כמובן שברוב הספינות קיימים תאים ליחידים, אך במרביתן הם נמכרים במהירות ולכן מומלץ להזמין תאים אלו זמן רב מראש.

בוודאי. מגוון הפעילויות מושלם לזוגות בכל גיל, מהחוגגים ירח דבש ועד לחוגגים את יום הנישואין החמישים שלהם. מסיבות במועדוני הלילה והברים, ארוחות רומנטיות במסעדות הפאר של האנייה (שם מתקיימות הצעות נישואין רבות) טיול לילי על הסיפון הפתוח לאור ירח ושירות חדרים 24 שעות ביממה.

הספינות מצויידות במכשירי ניווט מתקדמים, אמצעי ציפה ועוברות מאות מבדקי בטיחות בכדי לוודא שהשייט יישאר חוויה נעימה ובטוחה. מלבד זאת, רמת הפשיעה בספינות היא נמוכה מאוד.

ניתן למצוא שייט לכל יעד בעולם ולא בכולם יש חופי חול לבן ועצי דקל. ישנם קרוזים למערב אירופה הקלאסית, ליעדים היסטוריים, הפלגות למזרח הרחוק לשווקי האורייאנט, אוסטרליה וניו זילנד, הפלגות יין והפלגות בישול, הפלגות בהן אין עצירות בכלל ביעדים ובהן השייט עצמו הוא המטרה, וכן הפלגות חוצות ים המחליפות טיסות.

ראשית, יש לציין שסובלים ממחלת ים יש פתרונות שונים ומגוונים (טבעיים ורפואיים) המקלים את הסימפטומים ולעיתים מעלימים אותם כליל.

בנוסף, חשוב להבין שהספינות הן "ערים צפות" בעלות אמצעים מודרנים להגביר את היציבות ומאוד קשה לרוב לחוש בתנועת הגלים. אם אתם "פחות מנהנים" להפליג בקטמרן או סירת דיג אין זה משקף על איך שתחושו על ספינת ענק השוקלת 110,000 טון.

לכל ספינה יש את האיזורים היותר סואנים ויותר שקטים שלה. משרד שירות הלקוחות של הספינה (פתוח 24 שעות ביממה) ישמח לספר לך איפה תוכל למצוא שקט ושלווה, כמו הספרייה, חדר ישיבות כזה או אחר והיום, רוב חברות השייט מקצות מקומות למבוגרים בלבד שבהם אין גישה לילדים מתחת לגיל 18. אפילו בספינות הענק ניתן תמיד למצוא פינה שקטה ואפילו פינות רומנטיות נסתרות.

הוריקן, בהתאם לחוזקו, הינו שקע ברומטרי או סופה טרופית המתרחשת בעיקר באוקיינוס האטלנטי בעונה החמה של הים הקאריבי, שמתחילה באופן רשמי ב1 ביוני ומסתיימת ב30 בנובמבר. מרבית השקעים הברומטרים גורמים לגשמים ונעלמים לאיטם בים. חלק מאותם השקעים מתחזק והופך לסופה שלעיתים מגיעה לחוף. הספינות המודרניות מצויידות במכשור שמאפשר להן לצפות את מסלול ההוריקן מספר ימים לפני שניתן לחוש בהשפעותיו, והקפטן וצוותו המובילים את הספינה עשויים להחליט על שינוי מסלול בהתאם לבטחון האורחים ואנשי הצוות.

במידה ואין הוריקן, זו עונה נהדרת להפליג בה מכיוון שכמעט ואין גלים והלילות חמים ונעימים.

זהו וירוס הנפוץ באיזורים בעלי צפיפות גדולה של אנשים ולכן לעתים מוצא ביטוי גם בספינות. וירוס זה גורם לדלקות מעיים וקיבה והוא מידבק עד שבועיים מיום ההחלמה. בכדי לצמצם את הסיכוי להידבק אנו ממליצים לרחוץ ידיים בכל הזדמנות ובעיקר לפני ארוחות.